“Bu yerda boʻlish men uchun sharaf!” — BAA rasmiysi Toshkentdagi Islom sivilizatsiyasi markazidan hayratda!
Hamid Al Zaabi, Birlashgan Arab Amirliklarining Jinoiy daromadlarni legallashtirishga va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish departamenti ijroiya boshqarmasi bosh direktori:
— Bu yerda boʻlish men uchun katta sharaf.
Islom sivilizatsiyasi markazi — oʻzida turli davrlar va madaniyatlarni birlashtirgan noyob maskan. Bu joy islom tarixi va buyuk sivilizatsiyalar merosini uygʻun tarzda namoyon etadi hamda zamonaviy ilm va madaniyat orqali kelajakka yoʻl ochadi.
Men bu markazdan chuqur taassurot oldim. Uning rasmiy ochilish marosimida ham ishtirok etish va bu ajoyib loyiha rivojiga oʻz hissamni qoʻshish imkoniga ega boʻlishdan umidvorman.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti tashabbusi bilan barpo etilayotgan bu markaz — nafaqat tarixiy, balki madaniy jihatdan ham ulkan ahamiyatga ega. Bu yerda oʻtgan davrlar ruhi, xalqlarning madaniy xilma-xilligi va ilmiy yutuqlari uygʻunlashgan.
Markazdagi konferensiya zali, ekspozitsiyalar va majlislar orqali islomiy maʼrifat hamda madaniyatning zamonaviy talqini yaqqol namoyon boʻladi. Kelajakda bu markaz bilan hamkorlik qilish va yana tashrif buyurish niyatim bor.

“Для меня большая честь быть здесь!” — представитель ОАЭ восхищён Центром исламской цивилизации в Ташкенте
Хамид Аль Зааби, генеральный директор Исполнительного управления Департамента по борьбе с отмыванием преступных доходов и финансированием терроризма Объединённых Арабских Эмиратов:
“Для меня большая честь находиться здесь.
Центр исламской цивилизации — уникальное место, объединяющее различные эпохи и культуры. Это пространство, где история ислама и наследие великих цивилизаций представлены в гармонии, открывая путь в будущее через науку и культуру.
Я глубоко впечатлён этим Центром. Надеюсь присутствовать и на его официальной церемонии открытия, а также внести свой вклад в дальнейшее развитие этого выдающегося проекта.
Центр, созданный по инициативе Президента Республики Узбекистан, имеет не только историческое, но и огромное культурное значение. Здесь сочетаются дух прошедших эпох, культурное разнообразие народов и их научные достижения.
Конференц-зал, экспозиции и залы Центра ярко отражают современное понимание исламского просвещения и культуры. В будущем я намерен вновь посетить этот Центр и развивать сотрудничество.