Hurmatli Akmal Xolmatovich, sizni dunyo ilm-fanida eng nufuzli ilmiy muassasa sanaladigan – Rossiya Federatsiyasi Fanlar akademiyasining xorijiy aʼzosi etib saylanganingiz bilan Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi va Oʻzbekiston madaniy merosini oʻrganish, saqlash va ommalashtirish boʻyicha Butunjahon jamiyati (WOSCU) jamoalari muborakbod etadi.
Sizning shunday maqomi yuksak olimlar hamjamiyati aʼzosi etib saylanishingiz mamlakatimizda muhtaram Prezidentimizning ilm-fan va olimlarga koʻrsatayotgan yuqori darajadagi gʻamxoʻrligi va sohada olib borilayotgan islohotlarning natijasidir.
Sizni mustaqil davlatchiligimizning huquqiy poydevorini qoʻyish va mustahkamlashda ham amaliy, ham nazariy jihatdan katta hissa qoʻshgan davlat va jamoat arbobi hamda xalqaro miqyosda tanilgan isteʼdodli olim sifatida bilamiz va hurmat qilamiz.
Oʻzbekiston madaniy merosini oʻrganish, saqlash va ommalashtirish boʻyicha Butunjahon jamiyati (WOSCU) ning eng faol aʼzosi va Tahrir hayʼati raisi sifatida mazkur loyihani amalga oshirishdagi keng qirrali faoliyatingizdan hamisha minnatdormiz.
Yana bir bor Vatanimiz obroʻsini yuksaltiruvchi nufuzli Akademiya aʼzosi etib saylanganingiz bilan qutlar ekanmiz, Sizga mustahkam sihat-salomatlik, oilaviy baxt-saodat, ilmiy va ijodiy ishlaringizga ulkan zafarlar tilaymiz.

Akmal Saidov has been elected a foreign member of the Russian Academy of Sciences
Dear Akmal Kholmatovich, the teams of the Center of Islamic Civilization in Uzbekistan and the World Society for the Study, Preservation and Promotion of the Cultural Legacy of Uzbekistan (WOSCU) sincerely congratulate you on your election as a foreign member of the Russian Academy of Sciences one of the most prestigious scientific institutions in the world.
Your election to this distinguished community of eminent scholars is a testament to the great care and attention our esteemed President devotes to science and scientists, and it reflects the results of the reforms being carried out in this field in our country.
We recognize and deeply respect you as a prominent statesman and public figure who has made significant theoretical and practical contributions to laying and strengthening the legal foundations of our independent statehood, and as a talented scholar recognized internationally.
As one of the most active members of WOSCU and Chairman of its Editorial Board, we are always grateful for your extensive and multifaceted activities in the implementation of this project.
Once again, we congratulate you on your election to this prestigious Academy, which enhances the reputation of our homeland, and wish you strong health, family happiness, and great success in your scientific and creative endeavors.