Hurmatli Akmal Xolmatovich, sizni dunyo ilm-fanida eng nufuzli ilmiy muassasa sanaladigan – Rossiya Federatsiyasi Fanlar akademiyasining xorijiy aʼzosi etib saylanganingiz bilan Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi va Oʻzbekiston madaniy merosini oʻrganish, saqlash va ommalashtirish boʻyicha Butunjahon jamiyati (WOSCU) jamoalari muborakbod etadi.
Sizning shunday maqomi yuksak olimlar hamjamiyati aʼzosi etib saylanishingiz mamlakatimizda muhtaram Prezidentimizning ilm-fan va olimlarga koʻrsatayotgan yuqori darajadagi gʻamxoʻrligi va sohada olib borilayotgan islohotlarning natijasidir.
Sizni mustaqil davlatchiligimizning huquqiy poydevorini qoʻyish va mustahkamlashda ham amaliy, ham nazariy jihatdan katta hissa qoʻshgan davlat va jamoat arbobi hamda xalqaro miqyosda tanilgan isteʼdodli olim sifatida bilamiz va hurmat qilamiz.
Oʻzbekiston madaniy merosini oʻrganish, saqlash va ommalashtirish boʻyicha Butunjahon jamiyati (WOSCU) ning eng faol aʼzosi va Tahrir hayʼati raisi sifatida mazkur loyihani amalga oshirishdagi keng qirrali faoliyatingizdan hamisha minnatdormiz.
Yana bir bor Vatanimiz obroʻsini yuksaltiruvchi nufuzli Akademiya aʼzosi etib saylanganingiz bilan qutlar ekanmiz, Sizga mustahkam sihat-salomatlik, oilaviy baxt-saodat, ilmiy va ijodiy ishlaringizga ulkan zafarlar tilaymiz.

Акмаль Саидов вошёл в состав Российской академии наук
Центр исламской цивилизации в Узбекистане и Всемирное общество по изучению, сохранению и популяризации культурного наследия Узбекистана (WOSCU) поздравили Акмаля Холматовича Саидова с его избранием иностранным членом Российской академии наук (РАН).
Это почётное звание, присуждённое авторитетнейшей научной организацией, стало подтверждением не только личных заслуг академика, но и отражением внимания и поддержки, которую Президент Узбекистана оказывает сфере науки и её представителям. Это также результат проводимых в стране реформ в области научных исследований.
Акмаль Саидов известен как государственный и общественный деятель, внёсший огромный вклад в становление правовых основ независимого Узбекистана, а также как талантливый учёный с международным признанием.
Отдельную благодарность он получает за активную работу в WOSCU — как один из самых деятельных членов и председатель редакционного совета, он оказывает существенную поддержку в реализации проектов, направленных на сохранение и популяризацию культурного наследия Узбекистана.
Коллеги поздравляют Саидова с этим международным признанием и желают крепкого здоровья, семейного благополучия и новых достижений в научной и творческой деятельности.